KRRiT | UKE | Emitel | RadioPolska | Nadaje.com | Wirtualne Media | Media News | Press | MediaLink.pl | MediaRun.pl | MediaFM.net 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń

Złote Przeboje po przerwie na 96,6 FM

Po prawie miesięcznej przerwie powróciła emisja Radia Złote Przeboje na częstotliwości 96,6 MHz w Zabrzu. Przerwa w emisji spowodowana była wygaśnięciem 30 listopada pozwolenia wydanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Na chwilę obecną na stronie UKE brak jest informacji o dacie wydanego pozwolenia.

data: 31.12.2013  źródło:/RadioPolska/

TVT nadaje cyfrowo

Od 18 grudnia trwają testy regionalnego multipleksu DVB-T, którego operatorem jest rybnicka telewizja TVT. Emisja jest prowadzona na kanale E47 z dwóch obiektów - dotychczasowego w Rybniku i nowego w Ornontowicach. Moc ERP w obydwu przypadkach to 1 kW. Oficjalna emisja wystartuje 20 grudnia. W ramach multipleksu oprócz telewizji TVT będą nadawane TVR, 4fun.tv, TV.Disco oraz STARS.TV. W zasięgu multipleksu będzie pas w województwie śląskim od Jastrzębia-Zdroju po Tarnowskie Góry i od Raciborza po Mysłowice. Wraz z uruchomieniem emisji cyfrowej wyłączony zostanie analogowy nadajnik w Żorach.

data: 19.12.2013  źródło:/SatKurier, RadioPolska/

W miejsce Eski Rock - VOX FM

W poniedziałek 2 grudnia na częstotliwości 95,5 MHz w Katowicach zajmowanej do wczoraj przez Eskę Rock pojawiło się Radio VOX FM. Zmiana wynika z przekształceń wprowadzanych przez grupę Time - ponadregionalne Radio Eska Rock i warszawski VOX FM zamieniły się częstotliwościami. Dodatkowo ta ostatnia stacja zmieniła profil - od dziś zamiast "Przebojów zawsze młodych" nadaje "W rytmie hitów" - czyli niemal to, co do wczoraj programowane również przez grupę Time katolickie Radio Plus. Nowym hasłem Plusa zostało "W świątecznym klimacie". Z grania przez Plusa muzyki niekorespondującej do przekazywanych treści misyjnych niezadowoleni byli właściciele koncesji (biskupi) zlecający Time'owi produkcję programu. Formalnie to nadawca ponadregionalnej Eski Rock wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o zmianę nazwy programu na VOX FM.
Do tej pory w historii częstotliwości 95,5 MHz było dwóch nadawców. Od 2004 r. do 2008 r. grało w tym miejscu ponadregionalne Radio WAWA, grające tylko polską muzykę, a od 2008 r. do wczoraj grającą muzykę rockową ponadregionalne Radio Eska Rock. W wyniku ostatnich zabiegów rozgłośni celem poprawy zasięgu sygnału w konurbacji górnośląskiej podwyższono zawieszenie anteny nadawczej na obiekcie w Mysłowicach.

data: 02.12.2013  źródło:/RadioPolska/

Koniec testów w Zabrzu

W sobotę 30 listopada br. zakończyła się emisja Radia Złote Przeboje Karolina z Zabrza na częstotliwości 96,6 MHz. Tego dnia wygasło wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej tymczasowe pozwolenie radiowe zezwalające na nadawanie z tej lokalizacji. Obecnie sygnał tej stacji emitowany jest jedynie na pierwotnie przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji częstotliwości 91,2 MHz z komina EC Katowice w Siemianowicach Śląskich.
Sygnał z Zabrza nadawany był od 1 czerwca 2011 roku, jednak zawsze na podstawie tymczasowych zgód wydawanych przez UKE. Ostatnie tymczasowe pozwolenie Urząd wydał w połowie czerwca br. Było to powielenie częstochowskiej częstotliwości 96,6 MHz należącej do Radia Złote Przeboje C, jednak z emisją programu Radia Złote Przeboje Karolina. Stan ten nigdy nie znalazł odzwierciedlenia w koncesji katowickiej stacji. Kilka miesięcy temu zabrzańskie 96,6 MHz dodane zostało do publikowanego na stronie KRRiT wykazu wolnych częstotliwości.

data: 01.12.2013  źródło:/RadioPolska/

Z Chilli ZET - ZET Chilli

W niedzielę 1 września br. około północy na częstotliwości 93,6 MHz w Katowicach doszło do zapowiadanej od blisko dwóch miesięcy przemiany - Radio Chilli ZET stało się Radiem ZET Chilli. Zmiana nazwy nie pociąga za sobą większych zmian w samej rozgłośni - nadal ma to być radio grające chillout i klimaty okołojazzowe skupiające się na tematyce kulturalnej. W dalszym ciągu katowicka cżęstotliwość rozgłośni będzie posiadała własną lokalną koncesję w oparciu o koncesję Radia NRJ.
Od redakcji - szkoda, że poza zmianą nazwy bez zmian pozostaje zasięg stacji mocno ograniczony w zachodniej i południowo-zachodniej części konurbacji górnośląskiej przez czeską rozgłośnię Helax 93,7 MHz.Ze względu na kolizję z wieloma częstotliwościami (Radio CCM z Gliwic 93,4 , Radio Zet z Wrocławia 93,6, Zet Gold Kraków 93,7) w grę wchodzi albo zmiana częstotliwości albo podwyższenie mocy kosztem zastosowania mocno kierunkowej charakterystyki promieniowania anteny nadawczej. Przy tym drugim rozwiązaniu w dalszym ciągu rozgłośnia będzie nieobecna np. w Gliwicach.

data: 01.09.2013  źródło:/RadioPolska/

Zamiast Planety Zet Gold

Ta informacja zastała serwis na urlopie. Nie ma już Planety FM.
W niedzielę 30 czerwca br. w nocy rozpoczęło nadawanie Radio ZET Gold. Nowy projekt grupy Eurozet pojawił się na częstotliwości Radia Planeta na Śląsku na 95,1 MHz, a w Bielsku-Białej na 87,9 MHz.
W Katowicach przygotowywany jest program dla Śląska, Bielska-Białej i Opola. Według informacji nadawcy w ciągu dnia nadawane będą po dwa pasma lokalne - poranne i popołudniowe - a ich prowadzącymi będą osoby współtworzące zlikwidowane stacje. Pozostały czas wypełnią pasma nadawane z Warszawy, a nie jak dotychczas programy lokalne.
W wyniku zmian program Planety FM przeniesiony został do internetu. Mimo to prowadzący w ostatnim dniu emisji przygotowali audycję wspominkową. Marka Planeta FM pojawiła się w polskim eterze 1 lutego 2002 roku na Śląsku. Powstała z przekształcenia Radia 95,1 FM, wcześniejszego Radia Rodło Bytom. W Bielsku-Białej Radio Planeta pojawiła się 25 września 2004 roku w miejsce Radia Delta.
Od redakcji – jedyną młodzieżową stacją dostępną w Zabrzu został RMF Maxxx. Radio Eska mogłoby wzorem Radia Złote Przeboje postarać się o pozwolenie na emisję z komina EC w Zabrzu.

data: 21.07.2013  źródło:/RadioPolska, inf. wł./

Centrum województwa bez analogu

Z niedzieli 19 maja na poniedziałek 20 maja br. wyłączono analogową emisję stacji telewizyjnych na terenie dawnego województwa katowickiego:
TVP1 (R8), TVP2 (E21), TVP Katowice (E60), TVP Kraków (E42), Polsat (E47) i TVN (E32) z obiektu w Kosztowach, TV Puls (E28) z Bytkowa oraz Polsat (E43) z Rybnika.
Wraz z likwidacją emisji analogowej zmieniono parametry emisji multipleksu cyfrowego MUX-3 z Mysłowic. Obecnie jest to kanał 41 z mocą ERP 100 kW, natomiast do tej pory był to kanał 51 z mocą 2,5 kW.
W ramach MUX-3 można oglądać programy TVP 1, TVP 2 HD, TVP Info Katowice, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Polonia. Jedynym rodzynkiem nadającym sygnał analogowy w województwie pozostaje rybnicka telewizja TVT na kanałach 22 w Rybniku i 30 w Żorach.

data: 20.05.2013  źródło:/Emitel, SATKurier, RadioPolska/

Koniec lokalnego okienka Radia Katowice

Polskie Radio Katowice z powodów finansowych zrezygnowało z prowadzenia lokalnego programu na częstotliwości 101,2 MHz z obiektu Katowice/Bytków na granicy Siemianowic Śląskich i Katowic. Zamiast Radia OK na powyższej częstotliwości jest emitowany ogólny program Radia Katowice, ten sam co na pozostałych częstotliwościach stacji. Sygnał na częstotliwości 101,2 z racji wyłączonego AF nie przełącza się na inne częstotliwości stacji.
Radio OK emitowane było od grudnia 2011 r. Zgodnie z zapowiedziami prezesa Radia Katowice Program w ciągu dnia był bardzo śląski z elementami dobrej muzyki śląskiej. Wieczorne audycje kierowane były do młodszego słuchacza, na antenie królowały muzyka klubowa, smooth i chillout.
Od redakcji – publicznej rozgłośni nie było stać na utrzymanie programu, jednakże dalej stać na utrzymanie zdublowanej częstotliwości, podczas gdy inna stacja Polskiego Radia – Czwórka zasięgiem nie wykracza poza sąsiednie miasta Katowic. Zwłaszcza, że w Katowicach nie ma problemu z odbiorem na częstotliwości 102,2 MHz.

data: 27.04.2013  źródło:/az, RadioPolska/

Wyłączenie emisji analogowej w Częstochowie

W poniedziałek 22 kwietnia br. o godzinie 6:00 wyłączono analogową emisję stacji telewizyjnych na terenie dawnego województwa częstochowskiego:
TVP1 (E52), TVP2 (E26) z obiektu we Wręczycy Wielkiej, TVN (R11), TV Puls (E29), TVP 3 Katowice (E31) i Polsat (E34) w Błesznie.
Wraz z likwidacją emisji analogowej w częstochowskiem uruchomiono emisję multipleksu cyfrowego MUX-3 na kanale 41 z mocą ERP 80 kW z obiektu we Wręczycy Wielkiej.
W ramach MUX-3 w częstochowskiem można oglądać programy TVP 1, TVP 2 HD, TVP Info Katowice, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia. Już wcześniej uruchomiono emisję MUX 1 (E35) i MUX 2 (E39).

data: 22.04.2013  źródło:/Emitel, SATKurier, RadioPolska/

Wyłączenie emisji analogowej na Podbeskidziu

W nocy z poniedziałku 18 marca na wtorek 19 marca br. o godzinie 1:00 wyłączono analogową emisję stacji telewizyjnych na terenie Podbeskidzia:
TVP1 (E24), TVP2 (E41) i Polsat (E58) z obiektu na Skrzycznem, TV Puls (E27) i TVN (E56) w Bielsku-Białej oraz przemienniki TVP w górach.
Wraz z likwidacją emisji analogowej na Podbeskidziu uruchomiono emisję multipleksu cyfrowego MUX-3 na kanale 41 z mocą ERP 100 kW z obiektu na Skrzycznem oraz w miarę czasu lokalne przemienniki w górach również na kanale 41.
Jednocześnie nastąpiła zmiana emisji MUX-2 z obiektu na Skrzycznem – zmieniono kanał z 38 na 58 i podwyższono moc ERP z 1 do 50 kW.
W ramach MUX-3 na Podbeskidziu można oglądać programy TVP 1, TVP 2 HD, TVP Info Katowice, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia, natomiast w ramach MUX-2: Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN 7, Polsat Sport News, TV 6 i Puls 2.

data: 20.03.2013  źródło:/Emitel, SATKurier, RadioPolska/

MUX 1 ze Skrzycznego mocniej na nowym kanale

W nocy z poniedziałku 21 stycznia na wtorek 22 stycznia br. zmieniły się parametry emisji pierwszego multipleksu z Radiowo-Telewizyjnego Obiektu Nadawczego Wisła / Góra Skrzyczne. Wykorzystywany dotychczas kanał 62 (802 MHz) został zmieniony na 55 (746 MHz). Jednocześnie zwiększona została moc ERP z 25 do 100 kW. Emisja ma charakter kierunkowy.
W ramach MUX-1 na Podbeskidziu można oglądać programy TVP 1 HD, TVP 2, TVP INFO Katowice, TTV, ATM Rozrywka, Eska TV i Polo TV.

data: 22.01.2013  źródło:/SATKurier, RadioPolska/

Problem z cyfrowym odbiorem naziemnym na Podbeskidziu

Na Podbeskidziu, z uwagi na teren górzysty, głównie na Żywiecczyźnie i Śląsku Cieszyńskim, są problemy z odbiorem sygnału z nadajnika RTON Wisła/Skrzyczne. Aby to zmienić powinno zostać uruchomionych 15 istniejących przemienników. Kilka miesięcy temu uruchomiono przemiennik w Rajczy, skąd emitowano programy MUX2. Była to jednak emisja testowa i z końcem września br. zakończono ją. Problem jest jednak poważny, gdyż 19 marca 2013 roku wyłączony zostanie analogowy nadajnik na Skrzycznem, a tym samym i sieć 15 przemienników nadających programy TVP1, TVP2 i Polsat w systemie analogowym - informuje tygodnik Kronika Beskidzka.
Marian Kastelik, przewodniczący Stowarzyszenia Media i Administracja dla Podbeskidzia z Żywca, w rozmowie z Kroniką Beskidzką powiedział:
- Spółka Emitel jest gotowa, aby włączyć sieć przemienników dla telewizji cyfrowej, ale niestety nadawcy programów nie zamierzają z tego skorzystać (usługa jest odpłatna). W dodatku anteny nadawcze na Skrzycznem są źle ustawione. Stąd sygnał odbierany jest nawet w Katowicach i Rybniku, a problemy są na przykład w Żywcu.
Marian Kastelik od paru miesięcy stara się zwrócić na to uwagę wszelkich możliwych urzędów - pisze Kronika Beskidzka. Efektem jego starań Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął pomiar siły sygnału z nadajnika na Skrzycznem.
- To krok naprzód, ale i tak nie rozwiązuje problemu. Nikt na razie nie może zmusić nadawców, aby uruchomili swoje programy poprzez przemienniki. A przecież wystarczyłoby uruchomić co drugi przemiennik, by sygnał prawie wszędzie docierał. Mam nadzieję, że stanie się to przed 19 marca. Bo jeśli nie, to mieszkańcy zamiast programu telewizyjnego zobaczą... ciemność!> - powiedział Kronice Beskidzkiej Marian Kastelik.
Obecnie z nadajnika RTON Wisła/Skrzyczne dostępne są następujące programy: - analogowe:TVP1, TVP2, Polsat - cyfrowe: MUX1: TVP1 HD, TVP2, TVP Info Katowice, ATM Rozrywka TV, TTV, Eska TV, Polo TV MUX2: Polsat, Polsat Sport News, TV4, TV6, TVN, TVN7, TV Puls, Puls2 - radiowe: Polskie Radio Program 1, Polskie Radio Program 3, Polskie Radio Katowice, Radio Zet.

data: 17.11.2012  źródło:/SATKurier, Kronika Beskidzka/

Mocniej MUX 1

3 października 2012 roku zwiększona została moc nadajnika pierwszego multipleksu z RTCN Katowice / Kosztowy (kanał 55 o częstotliwości 746 MHz). MUX 1 jest już emitowany z mocą 100 kW ERP zamiast dotychczasowych 25 kW ERP z wytłumieniem w kierunku południowo-wschodnim, zgodnie z uzyskanym pozwoleniem radiowym. Jak powiedział portalowi beskidzka24.pl Marian Kastelik, przewodniczący Stowarzyszenia Media i Administracja dla Podbeskidzia, dzięki temu problemów z odbiorem nie powinni mieć mieszkańcy Oświęcimia, Kęt, Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Andrychowa, Skoczowa czy Cieszyna. W ramach MUX 1 z RTCN Katowice / Kosztowy nadawane są programy TVP1 HD, TVP2, TVP INFO / TVP Katowice, TTV, ATM Rozrywka, Eska TV i Polo TV.

data: 06.10.2012  źródło:/Emitel, Satkurier, RadioPolska/

Radio Fest z Zabrza

Jak podaje serwis RadioPolska.pl, zmieniła się lokalizacja anten nadawczych Radia Fest. Już nie z komina Zakładów Azotowych w Chorzowie, a z położonego 10 kilometrów na zachód od niego komina Elektrociepłowni w Zabrzu nadaje Radio Fest. Z nowej lokalizacji stacja emituje swój program z mocą ERP 4,0 kW - dotychczas było to 2,0 kW - z anten zawieszonych na wysokości 195 metrów n.p.t. Dotychczas anteny wisiały 75 metrów niżej. Emisja ma charakter kierunkowy - na wschód. Częstotliwość nie uległa zmianie - to nadal 100,2 MHz. Po przeprowadzce odbiór w większej części województwa poprawił się. Dotychczasowa lokalizacja - komin w Chorzowie - jest już w tak złym stanie technicznym, że nie można było nawet zdemontować zawieszonych tam anten. Jeszcze w 2010 roku na terenie Zakładów Azotowych znajdowały się trzy kominy. Dwa zostały już rozebrane. Przy rozbiórce jednego z nich w wyniku zawalenia się rusztowania zginęły cztery osoby.

data: 10.08.2012  źródło:/RadioPolska/

Start Puls 2 w MUX-2

Dwa lata po decyzji dotyczącej zagospodarowania MUX-2 ruszył Puls 2, stacja telewizyjna z koncesją na nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej należąca do Telewizji Puls.. Emisja rozpoczęła się w samo południe. Nowy kanał kierowany jest do kobiet i młodych rodzin. W ramówce znalazły się seriale dla dzieci, programy lifestylowe i muzyczne. Stacja nadaje program codziennie w godzinach 12:00–24:00.

data: 19.07.2012  źródło:/RadioPolska/

Kanały TVP w HD

Jak informuje spółka Emitel, w czwartek 31 maja br. i piątek 1 czerwca br. w ramach naziemnej telewizji cyfrowej uruchomiona została emisja TVP 1 i TVP 2w wersji HD. Kanały te zastąpiły Jedynkę w wersji SD w MUX-1 i Dwójkę w wersjki w MUX-3. Wprowadzane zmiany mogą wymagać przeprogramowania odbiorników.

data: 01.06.2012  źródło:/Emitel/

Test MUX-1 z Katowic

Na kanale 55 z mocą ERP 25 KW z RTCN Katowice/Kosztowy ruszyła testowa emisja pierwszego multipleksu telewizji cyfrowej (MUX-1). W ramach MUX-1 można oglądać TVP1, TVP2, TVP Info Katowice, TTV, Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka.

data: 18.05.2010  źródło:/Emitel/

Test MUX-1 z Częstochowy

Na kanale 35 z mocą ERP 100 KW z RTCN Częstochowa/Wręczyca ruszyła testowa emisja pierwszego multipleksu telewizji cyfrowej (MUX-1). W ramach MUX-1 można oglądać TVP1, TVP2, TVP Info Katowice, TTV, Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka.

data: 02.05.2012  źródło:/RadioPolska/

Jura i RMF Classic z komina ELSEN

W marcu br. Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał nowe pozwolenia radiowe dla RMF Classic w Częstochowie. W efekcie stacja przeniosła się z RTON Częstochowa/Błeszno - obiektu należącego do spółki Emitel na komin Zakładu Elektroenergetycznego ELSEN przy ulicy Koksowej. Po przeprowadzce moc ERP z którą nadawana jest muzyka z klasą zmniejszyła się z 1,00 kW do 0,65 kW, ale w nowej lokalizacji anteny zawieszone są 87 metrów wyżej - na 151 m n.p.t. Z tego samego systemu antenowego od niedawna nadaje również należące do grupy RMF Radio Jura. W tym przypadku moc zwiększyła się z 0,20 do 0,65 kW, a antena zawieszona jest o 101 metrów wyżej.

data: 09.04.2010  źródło:/RadioPolska,UKE/

Start TTV w MUX-1

O godzinie 6:00 ruszyła nowa telewizja - TTV. Sygnał nadawany jest w ramach pierwszego multipleksu - obok programów TVP 1, TVP 2, TVP INFO w wersji regionalnej, Eska TV i Polo TV. TTV to kanał społeczno-interwencyjny tworzony we współpracy z TVN. Na jego antenie obecne są m.in. cykle znane z anteny TVN, jak i programy wprost do tej stacji nawiązujące - jak "Uwaga po Uwadze". Emisja jest prowadzona w godzinach od 6:00 do 3:00. W województwie śląskim MUX-1 nadawany jest z lokalizacji Wisła/Skrzyczne na kanale 62 z mocą ERP 25 kW.

data: 02.01.2012  źródło:/RadioPolska/

Start Eska TV i Polo TV w MUX-1

W poniedziałek 19 grudnia br. do programów Telewizji Polskiej obecnych w MUX-1 dołączyły kanały ESKA TV i Polo TV. Oba należą do spółek powiązanych ze Zjednoczonymi Przedsiębiorstwami Rozrywkowymi. Na uruchomienie czekają jeszcze TTV i ATM Rozrywka. W województwie śląskim MUX-1 nadawany jest z lokalizacji Wisła/Skrzyczne na kanale 62 z mocą ERP 25 kW.

data: 20.12.2011  źródło:/RadioPolska/

Radio Katowice na 89,3 MHz

Jak podaje serwis RadioPolska.pl, w poniedziałek 19 grudnia br. o godzinie 13:17 Radio Bielsko uruchomiło emisję na częstotliwości 99,9 MHz. Sygnał nadawany jest z dachu schroniska na Skrzycznem. Moc ERP to 100 W. W związku z uruchomieniem trzeciej częstotliwości Radio Bielsko zmieniło kod PI - aktualny to 36BB. Emisja Radia Bielsko już kiedyś prowadzona była ze Skrzycznego - wówczas na częstotliwości 106,7 MHz. Później - z uwagi na problemy z odbiorem w Bielsku-Białej antena nadawcza została przeniesiona na Szyndzielnię. Ogłoszenie z częstotliwością 99,9 MHz ukazało się we wrześniu 2003 roku. Oprócz Radia Bielsko ubiegało się o nią Radio 90 i Radio Eska. Nowa częstotliwość ma zapewnić dobry odbiór na Żywiecczyźnie. Początkowo zlokalizowana była na Górze Ochodzita koło Koniakowa, później na Górze Czarny Grojec w Żywcu.

data: 19.12.2011  źródło:/RadioPolska/

TVP Polonia w MUX-3

W piątek 9 grudnia br. w godzinach porannych do listy kanałów obecnych w MUX-3 dołączyła TVP Polonia. Tym samym jest to już siódma pozycja w multipleksie Telewizji Polskiej - po TVP 1, TVP 2, dwóch wersjach regionalnych TVP INFO, TVP Historia i TVP Kultura. W województwie śląskim MUX-3 nadawany jest z lokalizacji Częstochowa/Błeszno na kanale 41 z mocą ERP 2 kW.

data: 09.12.2011  źródło:/Emitel/

MUX-1 zamiast MUX 3 na Podbeskidziu

Tydzień przed planowanym terminem - już 7 grudnia br. - w godzinach wieczornych spółka Emitel uruchomiła emisję MUX-1 z lokalizacji Wisła/Skrzyczne na kanale 62 (moc ERP 25 kW). W multipleksie obecne są programy TVP 1, TVP 2, TVP Info Katowice oraz plansze testowe pozostałych kanałów przewidzianych w składzie MUX-1 - Eska TV, ATM Rozrywka, TTV, Polo TV. Emisja MUX-1 zastąpiła testową emisję MUX-3. Tym samym mieszkańcy Podbeskidzia stracili możliwość oglądania kanałów tematycznych TVP.

data: 08.12.2011  źródło:/Emitel/

Radio OK na 101,2

Jak informuje serwis RadioPolska.pl, od niedzieli 4 grudnia br. mieszkańcy Katowic i aglomeracji górnośląskiej mogą słuchać nowej stacji - Radia OK Katowice - lokalnej anteny Polskiego Radia Katowice. Sygnał nadawany jest z obiektu nadawczego Katowice/Bytków na częstotliwości 101,2 MHz. Towarzyszy mu RDS. Dotychczas była ona wykorzystywana jako doświetlenie programu regionalnego. Aktualnie na antenie nadawana jest muzyka z identyfikacją stacji. Docelowo - jak zapowiada prezes Radia Katowice Henryk Grzonka - program w ciągu dnia będzie bardzo śląski z elementami dobrej muzyki śląskiej. Wieczorne audycje kierowane będą do młodszego słuchacza. Wówczas na antenie królować będzie muzyka klubowa, smooth i chillout.

data: 05.12.2011  źródło:/RadioPolska/

Mocniej MUX-3 w Beskidach

W ostatnich dniach listopada br. zwiększona została moc ERP z jaką nadawany jest MUX-3 z obiektu Wisła/Skrzyczne na kanale 62. Aktualnie jest to 25 kW z anteny szczytowej. Dotychczas moc ERP wynosiła 10 kW. Zgodnie z harmonogramem wprowadzania DVB-T 14 grudnia br. multipleks TVP z tego obiektu zostanie zastąpiony przez MUX-1, w którym znajdą się kanały TVP 1, TVP 2, TVP INFO Katowice, Eska TV, TTV, ATM Rozrywka i Polo TV.

data: 01.12.2011  źródło:/Emitel/

Start MUX-3 w Częstochowie

W piątek 21 października br. w godzinach wieczornych spółka Emitel uruchomiła emisję trzeciego multipleksu w Częstochowie. Paczka z programami TVP nadawana jest z Błeszna na kanale 41 z mocą ERP 2,0 kW.

data: 22.10.2011  źródło:/Emitel/

Start MUX-3 w Katowicach

We wtorek 11 października br. rozpoczęła się testowa emisja multipleksu Telewizji Polskiej w Katowicach. Emisja jest prowadzona na kanale 51 z mocą ERP 2,5 kW z RTCN Katowice/Kosztowy.

data: 11.10.2011  źródło:/Emitel/

Start MUX-2 w Katowicach

W czwartek 14 lipca br. rozpoczęła się testowa emisja drugiego multipleksu (MUX-2) w Katowicach. Emisja jest prowadzona na kanale 49 z mocą ERP 63 kW z obiektu RTCN Katowice/Kosztowy. W multipleksie obecne są programy Polsat, TVN, TVN Siedem, TV 4, TV 6, TV Puls, Polsat Sport News i plansza testowa Puls 2.

data: 14.07.2011  źródło:/Emitel/

Złote Przeboje również z Zabrza

Jak informuje serwis RadioPolska.pl, w środę 1 czerwca br. poprawił się odbiór programu Złote Przeboje 91,2 FM w zachodniej części aglomeracji śląskiej. Stało się tak dzięki uruchomieniu dodatkowego nadajnika na kominie EC w Zabrzu. Pracuje on na częstotliwości, którą Złote Przeboje wykorzystują w oddalonej o 60 kilometrów od Zabrza Częstochowie - 96,6 MHz. Pierwsze testy na nowej częstotliwości prowadzone były przez kilka godzin w sobotę 28 maja br. Pozwolenie radiowe na emisję na 96,6 MHz z Zabrza ważne jest do 30 listopada 2011 roku. Sygnał emitowany jest z systemu antenowego na wysokości 190 metrów n.p.t. w polaryzacji pionowej z mocą ERP 1,0 kW.

data: 01.06.2011  źródło:/RadioPolska/

Radio Bielsko ponownie na 103,3

Jak podaje serwis RadioPolska.pl, w minionym tygodniu wznowiona została emisja testowa prowadzona przez Radio Bielsko w Ustroniu na 103,3 MHz. Antena nadawcza umieszczona jest na dachu budynku kolejki wyciągu krzesełkowego na Czantorii. Aktualnie na antenie nadawana jest jedynie muzyka. Emisja sygnału Radia Bielsko ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Testy w Ustroniu prowadzone były już w czerwcu ub.r. Na początku tego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o wykreśleniu częstotliwości 103,3 MHz z koncesji Radia Bielsko. Aktualne pozwolenie radiowe wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej jest ważne do 1 grudnia 2018 r.

data: 01.06.2011  źródło:/RadioPolska/

TV 6 w MUX-2

W poniedziałek 30 maja br. wystartował program TV 6 - siostrzana stacja telewizyjnej Czwórki. Sygnał nadawany jest cyfrowo naziemnie w ramach MUX-2. W województwie śląskim MUX-2 nadaje w Częstochowie na kanale 39 z mocą ERP 100 kW i Wiśle na kanale 38 z mocą ERP 1,25 kW. Na antenie obecne są oryginalne wersje takich programów jak Milionerzy, Idol czy Mam talent. Emisja zaczyna się o 12:30, a kończy o godzinie 1:00.

data: 30.05.2011  źródło:/Emitel/

Polsat Sport News w MUX-2

W środę 25 maja br. do listy kanałów nadawanych w MUX-2 dołączył Polsat Sport News. Pojawił się w miejsce nadawanej od grudnia ub.r. Telewizji Puls 2, która emitowała jedynie reklamy pozycji programowych TV Puls. Przekaz ten zniknął 23 maja br. Tym samym w MUX-2 nadawane są obecnie dwa programy produkowane przez TVN - TVN i TVN 7, dwa programy Polsatu - Polsat i Polsat Sport News oraz TV 4 i TV Puls. Wkrótce ma do nich dołączyć TV 6 oraz TV Puls 2. W województwie śląskim MUX-2 nadawany jest z lokalizacji Częstochowa/Wręczyca na kanale 39 z mocą ERP 2 kW i Wisła/Skrzyczne na kanale 38 z mocą ERP 1,25 kW.

data: 25.05.2011  źródło:/Emitel/

Start MUX-2 w Częstochowie

W czwartek 21 kwietnia br. rozpoczęła się testowa emisja drugiego multipleksu (MUX-2) w Częstochowie. Emisja jest prowadzona na kanale 39 z mocą ERP 100 kW z obiektu RTCN Częstochowa/Wręczyca. W multipleksie obecne są programy Polsat, TVN, TVN Siedem, TV 4, TV Puls, TV Puls 2.

data: 21.04.2011  źródło:/Emitel/

Start MUX-3 w Wiśle

Po trzech miesiącach przerwy mieszkańcy Podbeskidzia, Śląska oraz części Małopolski ponownie mogą odbierać programy Telewizji Polskiej w cyfrowej jakości. Tym razem sygnał nadawany jest w MPEG-4. W czwartek 24 marca w godzinach wieczornych uruchomiona została emisja testowa MUX-3 z Radiowo-Telewizyjnego Ośrodka Nadawczego na górze Skrzyczne na kanale 62. W multipleksie oprócz programów TVP 1, TVP 2 i TVP INFO / TVP Katowice obecne są również TVP Kultura i TVP Historia. Moc ERP to 10,0 kW. Do 23 grudnia ub.r. emisja programów Telewizji Polskiej odbywała się w standardzie MPEG-2 na kanale 38. Obecnie na tej częstotliwości nadawany jest MUX-2 z programami komercyjnymi.

data: 24.03.2011  źródło:/Emitel/

Radio Bielsko nie zagra w Ustroniu

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w Ustroniu na częstotliwości 103,3 MHz nie będzie można słuchać Radia Bielsko, podaje serwis RadioPolska. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wykreśliła tę częstotliwość z koncesji stacji. Tym samym ponownie znalazła się ona w puli wolnych częstotliwości i zainteresowani mogą składać wnioski o przekazanie jej do nowego konkursu. Ogłoszenie z częstotliwością 103,3 MHz ukazało się 23 września 2003 roku. Do walki stanęło trzech nadawców - oprócz Radia Bielsko w grupie tej znalazło się jeszcze Radio 90 i Radio Eska. Rada rozstrzygnęła konkurs w połowie roku 2004. Po sześciu latach od przyznania częstotliwości - w czerwcu ub.r. - Radio Bielsko przeprowadziło miesięczną emisję testową. W jej trakcie z Ustronia nadawana była jedynie muzyka. W tym samym konkursie KRRiT przyznała Radiu Bielsko częstotliwość 99,9 MHz z Góry Tyniok w okolicach Wisły.

data: 23.03.2011  źródło:/RadioPolska/

    » Starsze wydarzenia «

Copyright © 2005 - 2014 Śląsk FM. Wszystkie prawa zastrzeżone.